Distribuţie Oltenia execută lucrări programate în reţelele electrice pentru creşterea gradului de siguranţă şi continuitate în alimentarea cu energie electrică a consumatorilor, precum şi a îmbunătăţirii parametrilor de calitate ai energiei electrice distribuite.
Distribuţie Oltenia anunţă întreruperea furnizării energiei electrice la consumatorii casnici şi agenţii economici, astfel:
06.06
08:00-12:00 Slatina Trafo 1 PTCZ 22 Crișan III, Strada Aleea Muncii
12:00-16:00 Trafo 2 PTCZ 22 Crișan III, Strada Aleea Muncii
09:00-17:00 Topana PTA Căndălești,PTA Gojgărăi,PTA Ciorâca(Topana),PTA Ungureni,PTA Pompa apă Ungureni,PTA Ciomagești- Giuglani(Argeș)
07.06
08:45-15:30 Izbiceni PTA 6.51 Izbiceni 2 circuit 3, PTA 6.88 Piață Izbiceni circuit 1, 2, 4
08:00-12:00 Caracal Trafo 1 PTCZ 7 Caracal, Strada Înfrățirii
12:00-16:00 Trafo PTA 11 Caracal, Strada Gheorghe Doja, Strada Elena Doamna
09:00-17:00 Topana PTA Căndălești,PTA Gojgărăi,PTA Ciorâca(Topana), PTA Ungureni, PTA Pompa apă Ungureni, PTA Ciomagești- Giuglani(Argeș)
10:00-18:00 Grădinari PTA Petculești
08.06
09:00-17:00 Icoana, Comuna Movileni-sate Movileni, Bacea PTA 2 Icoana, PT S&21, PTA 1149, PTA 2075, PTSol P21 Bacea, PTA 1060, PTA 1075, PTA 1, 2 Bacea, PTA 2045, PTA Pompă Apă, PTA SMA Brigadă Movileni, PTA Sală Sport Movilni, PTA Școală Movileni, PTA 3 Movileni, PTA Moară Movileni
09:00 – 17:00 Comuna Movileni- sat Bacea PTA S 1065, PTA S 995, PTA S 716, PTA S 1064, PTM Parc 16
08:00 – 12:00 Drăgănești Trafo PTA 19 Uzină Drăgănești, Strada Morii, Strada Căpitan Drăgănescu
12:00 – 16:00 PTA 20 Draganești, Strada Rozelor, Strada Viitorului, Strada General Aldea Aurel
09:00 – 17:00 Topana PTA Căndălești, PTA Gojgărăi, PTA Ciorâca(Topana), PTA Ungureni, PTA Pompa apă Ungureni, PTA Ciomagești-Giuglani(Argeș)
09:00 – 12:00 Comuna Deveselu- Sat Comanca PTA 1 Comanca
13:00 – 16:00 Comuna Deveselu- Sat Comanca PTA 2 Comanca
09.06
09:00 – 17:00 Comuna Strejești- Sat Mamura,Comuna Grădinari-Sat Satul Nou PTA SI SRP 1+7, PTA SPP 1+7, PTA 1 Satul Nou, PA Mamura
09:00 – 17:00 Comuna Strejești- Sat Mamura PTA SI SPP 6, PTA SPP 6,
08:45 – 15:30 Obârșia PTA 6.44 Obârșia1 circuit 2, 3
08:00 – 12:00 Drăgănești TRAFO 1 PTCZ 9 Caracal, Strada Anton Pann
12:00 – 16:00 Drăgănești TRAFO 2 PTCZ 9 Caracal, Strada Anton Pann
09:00 – 17:00 Topana PTA Căndălești,PTA Gojgărăi, PTA Ciorâca(Topana), PTA Ungureni,PTA Pompa apă Ungureni, PTA Ciomagești-Giuglani(Argeș)
09:00 – 12:00 Comuna Deveselu- Sat Comanca PTA 3 Comanca
13:00 – 16:00 Comuna Deveselu- Sat Deveselu PTA IAS Deveselu
09:00 – 17:00 Stoenești,Comuna Gostavățu-sate Gostavățu, Slăveni,Brezuica, Comuna Babiciu- sat Babiciu PTA Stație de Epurare Stoenești, PTCZ SP Stoenești, PTA Moară Slăveni, PTA 1, 2 Slăveni, PTA Magazin Gostavățu, PTA Brezuica, PTA Gostavățu, PTA 2 Babiciu
10.06
08:00 – 16:00 Slatina Cel 20 kV sosire Stația Gradiște
09:00 – 12:00 Comuna Deveselu- Sat Deveselu PTA UM Blocuri Deveselu
13:00 – 16:00 Comuna Deveselu- Sat Deveselu PTA CAP Deveselu
Lucrările pot fi reprogramate în situaţia în care condiţiile meteo sunt nefavorabile.