luni, aprilie 29, 2024

Schimbare de lider în Liga Doljului!

UT Dăbuleni profită de pasul greșit al celor de la Jiul Podari și preia șefia campionatului lui Horațiu Stănescu.

Un veritabil thriller a fost la Amărăștii de Jos, acolo unde s-a deplasat liderul la zi, Jiul Podari. Oaspeții au condus la pauză cu 1-0, însă Amărăștii au reușit să egaleze în startul părții secunde. Eliminarea lui Dragoș Țuculescu, de la vizitatori, a cântărit decisiv, iar ultima echipa care bate la porțile play-off-ului județean a marcat în minutul 85 pentru 2-1, producând prima mare surpriză a primăverii. De șocul de la Amărăștii de Jos a profitat UT Dăbuleni, care a tranșat categoric, cu 6-0, disputa cu Viitorul Măceșu de Sus și a urcat pe locul 1. Cârcea, Ișalnița și Bechet, celelalte echipe angrenate în bătălia la vârf, au dat de la 4 în sus adversarilor. Scorul rundei l-a realizat Desa, care s-a impus cu 12-0 împotriva juniorilor de la Dunărea Calafat.