sâmbătă, mai 4, 2024

FC Universitatea Craiova a învins Rapidul lui Pancu!

Formația de Liga a treia, FC Universitatea Craiova a disputat cel de-al doilea amical din perioada de pregătire, în compania celor de la Rapid București. Elevii lui Eugen Trică au depășit așteptările tuturor și i-au învins pe bucureșteni, scor 3-2, chiar dacă rivalii din Capitală sunt mult mai bine cotați și se pregătesc de o promovare în prima Ligă.

Eugen Trică s-a bazat pe: Chindris (Enache)-Negru, Gugu (Dananae), Avram (Suciu), Cristiu (Tudor) – Tanase (Zanfir), Pop – Raicea (Riza), Botia (Zimta), Stoenac (Rogoveanu) – Balan (Dragu).

Raicea, în două rânduri (minutul 20 și minutul 27) şi Rogoveanu in minutul 75 au marcat golurile victoriei pentru FCU Craiova. FCU Craiova a mai jucat un amical, în Antalya, împotriva coreenilor de la Ansan Greeners și a remizat, 1-1.

sursa foto: Viaţa în peluză