vineri, aprilie 26, 2024

CS Podari, învinsă de Roşiori

Echipa doljeană a evoluat, miercuri după-amiază, pe teren propriu, în cadrul etapei a opta, rundă intermediară a Ligii a III-a, contra lui Sporting Roşiori. Întâlnirea de la Podari a adus o nouă înfrângere pentru echipa antrenată de Victor Naicu, a patra din acest sezon. Podărenii au început practic meciul în avantaj, reuşind să înscrie la scurt timp după fluierul de start. Florin Aria (4) a deschis tabela pe stadionul din Podari pentru echipa gazdă, avantaj pe care doljenii nu au izbutit însă să îl păstreze până la pauză. Sporting Roşiori a egalat încă din minutul 28, prin golul lui Liviu Floricel, apoi la finalul primei reprize Pîslaru (45) de la oaspeţi a dus scorul la 2-1 pentru formaţia teleormăneană. Vizitatorii şi-au asigurat victoria în actul secund după ce Viorel Vâlcică (55) a marcat cel de-al treilea gol pentru Sporting, moment în care gazdele şi-au pierdut speranţa pentru a mai obţine măcar un punct din acest meci. CS Podari continuă astfel să ocupe ultima poziţie a clasamentului seriei a III-a din eşalonul cu acelaşi număr, acumulând până acum doar cinci puncte în urma victoriei obţinute cu FCM Alexandria, în etapa a V-a, şi celor două remize, cu FC Aninoasa şi CSO Filiaşi. În următorul meci, echipa lui Victor Naicu se va deplasa la Flacăra Moreni, echipă clasată pe locul secund în serie, meciul urmând să aibă loc sâmbătă, de la ora 15.00.