FCU Craiova: R. Popa – R. Negru, Duarte, R. Grigore, Huyghebaert – Asamoah, V. Achim – Baeten, Bauza, G. Ganea – A. Chițu
Rezerve: Gurău – Zanfir, Van Durmen, D. Albu, Marquet, Bahassa, Sibibe, Blănuță, G. Iancu

Farul: Aioani – Sîrbu, Larie, M. Popescu, Borza – Artean, T. Băluță, Grameni – Torje, Alibec, A. Pitu
Rezerve: Buzbuchi – Mboko, Corinus, Al. Mitulețu, Casap, Doukoure, R. Moldoveanu, Al. Stoian, L. Andronache
Antrenor: Gheorghe Hagi

Arbitru: Iulian Călin / Asistenți: Ciprian Danșa, Andrei Constantinescu
VAR: Florin Andrei, Ionel Dumitru.

FCU Craiova a pierdut meciul de pe teren propriu cu Farul Constanța, scor 1-2 și a ajuns la 6-a partidă fără victorie.

Oltenii au luat Farul lui Hagi pe sus încă din startul partidei. FCU Craiova a marcat după 8 minute de joc prim William Baeten. Alb-albaștrii au rămas sus, iar constănțenii au părut mai mult adormiți decât în joc. Craiova lui Mititelu a mai ratat două oportunități, dar și Farul s-a arătat în atac și a avut o ocazie bună prin Alexi Pitu.

S-a aprins Farul!

De la trezirea trupei lui Hagi n-a mai durat mult până la egalare, Borza a trimit un trasor din afara careului și a restabilit egalitatea. Meciul s-a dus la pauză egal, 1-1.

A doua repriză a început și mai prost pentru olteni, care s-au văzut imediat conduși cu 2-1 după golul lui Popescu. Minutul 51, Farul în avantaj. Trupa din Bănie a încercat să restabilească egalitatea, dar ocaziile clare au lipsit. În ultimele 15 minute Farul a adormit la loc, iar oltenii au ratat mai multe ocazii bune, inclusiv prin Bausa care i-a făcut pe suporteri să se ia cu mâinile de păr. Scor final, 2-1 pentru Farul.