sâmbătă, aprilie 27, 2024

CSU Craiova bate Farul cu noroc. Hagi, la primul eșec în acest sezon

Craiova lui Rotaru a învins Farul, la Severin, cu scorul de 4-3, după un meci în care constănțenii au deschis scorul prin Morar, au fost egalați după reușita lui Markovic, iar apoi au preluat, din nou conducerea și și-au majorat avantajul în urma dublei de senzație reușită de Torje. elevii lui Rădoi au redus din diferență în ulimul minut al primei părți, iar craiovenii și-au revenit după pauză și au întors scorul, cu golurile reușite de Markovic și Nistor.

CS U Craiova (3-4-3): Lazar – Martic, Găman, Mitrea – Vătăjelu, Al. Crețu, Screciu, Bancu – Vînă – Markovic, A. Ivan. Rezerve: L. Popescu – Căpățînă, Al. Mateiu, Nistor, Sala, Cîmpanu, Hanca, Danciu, Rivaldinho. Antrenor: Mirel Rădoi.

Farul (4-3-3): Aioani – Sîrbu, Larie, M. Popescu, Kiki – Artean, T. Băluță, Grameni – Torje, Vl. Morar, Pitu. Rezerve: Buzbuchi – Corinus, Doukoure, Casap, Borza, Sali, Moldoveanu, Andronache, L. Munteanu. Antrenor: Gică Hagi.

Stadion: „Municipal” (Drobeta Turnu Severin)
Arbitru: Adrian Viorel Cojocaru; A1: Bogdan Gheorghe; A2: Andrei Constantinescu; Arbitru VAR: Sorin Costreie; Arbitru AVAR: Mircea Orbuleț