Craioveni pe podium la Cupa României la tenis de masă

Daniel Simulescu şi Cristian Bogdan, de la CS U Craiova, au urcat pe podium la Cupa României la tenis de masă, desfăşurată sâmbătă, la Arad. Cei doi s-au clasat pe locul al treilea în competiţie.

Cupa României la tenis de masă a fost câștigată de Alexandru Cazacu (CS Mioveni) şi Andreea Fistyulof (CSM Arad).

În finala competiţiei masculine, Cazacu l-a învins pe Paul Mladin (CS Topstar TT Constanţa) cu 4-3. Pe locul al treilea s-au clasat Daniel Simulescu şi Cristian Bogdan, ambii de la CS U Craiova, învinşi în semifinale de Mladin (4-0), respectiv Cazacu (4-2).

La feminin Andreea Fistyulof s-a impus în finală contra colegei sale de club Cristina Ana Barbu cu 4-2. Pe locul al treilea au încheiat Daniel Bârzoi (SCM Gloria Buzău) şi Mihaela Ilie (ACS Dumbrăviţa). Barbu a întrecut-o în penultimul act pe Bârzoi cu 4-2, scrie agerpres.ro, iar Fistyulof a câştigat cu acelaşi scor în faţa Mihaelei Ilie.