luni, aprilie 29, 2024

LIGA A V-A MEHEDINȚI-Victorii la limită

Despărțite de 5 puncte, Viitorul Căzănești și Real Vânju Mare s-au văzut conduse pe parcursul jocurilor din etapa a XXVI-a, dar au reușit în cele din urmă să-și adjudece victoria. Liderul a câștigat cu scorul de 3-2 pe terenul echipei Avântul Bistrița, cu un gol marcat pe final, după ce gazdele aveau 2-1 la începutul reprizei secunde, Iulian Stăiculescu (‘45) și Augustin Cîrjeu (‘56), respectiv Adrian Purcăreață (‘23) și Eduard Tița (‘69, ‘86) fiind marcatorii din raportul de joc. Condusă cu 1-0 la pauză, după golul lui Marius Raicu (‘28), ocupanta locului secund a întors rezultatul, datorită “dublei” izbutite de Adrian Nicola, din minutele 47 și 57. În alte două partide s-au impus echipele care au fost conduse la pauză, Voința Oprișor și Speranța Punghina reușind să întoarcă rezultatul din confruntările cu Dunărea Hinova, respectiv Danubiana Gogoșu. Oprișorul a fost și singura echipă care a reușit în această rundă să câștige la o diferență mai mare de un gol, restul jocurilor disputate pe teren încheindu-se cu victorii la limită.

Rezultate şi clasament, în ediţia tipărită a cotidianului "Jurnalul Olteniei"