miercuri, mai 8, 2024

Echipa din Șimian, maximă

Campioana Viitorul Șimian a dispus cu scorul de 5-1 de Victoria Vânju Mare și a rămas în fruntea clasamentului, cu maximum de puncte

În etapa a V-a, Viitorul Șimian și-a mai trecut în cont trei puncte, după ce a învins Victoria Vânju Mare, pe propriul teren, cu 5-1. Oaspeții au deschis scorul, prin Adrian Nicola, în minutul 14, dar, până la pauză, Relu Țurai (19) și Marius Popescu (41) au întors rezultatul. În repriza secundă a ieșit la rampă Mădălin Lăcustă (foto), care a izbutit hat-trick-ul, în minutele 64, 84 și 88. La 2 puncte sub lider a rămas Pandurii Cerneți, care s-a impus cu 1-0 la Salcia, prin golul marcat de Mădălin Mătăsăreanu, tocmai în minutul 87. Etapa viitoare, „pandurii” din Cerneți vor primi vizita jucătorilor de la Strehaia, de care îi despart două puncte, în timp ce Viitorul Șimian va juca la Dănceu. Recolta s-a impus în această rundă cu 3-0, în deplasarea de la Obârșia de Câmp, prin golurile lui Cătălin Chirfot (26) și Cosmin Tăerel (40, 45).