luni, mai 6, 2024

Eşec clar la Constanţa

Voleibaliştii de la SCM “U” Craiova au pierdut fără drept de apel duelul din penultima etapă a sezonului regulat, în deplasare, cu Tomis Constanţa, scor 3-0, pe seturi 25-21, 25-19, 25-22.
La finalul partidei, tehnicianului Dănuţ Pascu s-a arătat dezamăgit că jucătorii nu au luat, măcar, un set.

Am vrut să facem un joc bun şi am reuşit acest lucru în anumite momente. Am întâlnit o echipă valoroasă, care a făcut performanţă în Champions League. Regret că nu am câştigat setul al doilea, pentru că atunci se putea schimba soarta meciului. Din păcate am pierdut 12 puncte consecutiv şi aşa s-a scris istoria setului.
A punctat Dănuţ Pascu

După acest rezultat, alb-albaştri sunt siguri de locul 4, iar în ultima etapă vor juca în Sala Polivalentă, cu LPS Piatra Neamţ, sâmbătă, de la ora 16.30.