Pandurii Târgu Jiu a remizat în primul amical al verii, scor 0-0, pe terenul colegei de serie CS Mioveni

Partida de verificare disputată ieri, la prânz, pe Stadionul Orășenesc din Mioveni a fost dominată de gazde, care au irosit un penalti, prin Ayza, în minutul 52, după ce, în prima repriză, Coșereanu (23) și Rădescu (38) trimiseseră balonul în bară. Dacă pentru Pandurii a fost primul amical al verii, CS Mioveni mai jucase sâmbăta trecută, tot pe teren propriu, cu Juventus București, de care trecuse cu scorul de 4-0.

Pe 25 iulie, Pandurii va juca un amical și cu FC Argeș. La Mioveni, antrenorul Adrian Bogoi a început jocul în formula: M. Cotolan – Vodă, Ciobanu, Celea, Vasilecu – Cenaj, Raiciu, Popescu – Tudoran, Maxim, Pîrvulescu, iar pe parcurs au mai intrat Teodosescu, C. Cotolan, Măicăneanu, Dănescu, Trancă, Unguru și Şchiopu.