Start ușor în Liga Florilor pentru SCM Craiova

Start ușor în Liga Florilor pentru SCM Craiova

Echipa de handbal feminin, SCM Craiova, va avea un start de sezon destul de ușor. Ediția de campionat 2019/2020 a Ligii Florilor va începe pe data de 31 august, iar oltencele vor avea 5 etape de acomodare.
În prima etapă, Craiova se deplasează la Bistrița, iar în următoarele 4 meciuri, elevele lui Bogdan Burcea vor întâlni pe rând: HC Zalău, Gloria Buzău, Minaur Baia Mare și Unirea Slobozia. La prima vedere și ținând cont de pretențiile clubului din Bănie, primele 5 meciuri le vor da șansa craiovencelor să își rezeve un loc pe podiumul primei ligi.
Cele mai grele meciuri ale Craiovei, cel puțin pe hârtie, vor avea loc în etapele cu numărul 6 și 11. În runda a șasea, SCM primește vizita campioanelor de la Rm. Vâlcea, în timp ce în cea de-a 11-a partidă a turului, oltencele vor juca la București, contra galacticelor de la CSM.

Întreg programul turului Ligii Florilor:

Etapa 1:
Rapid București – ASC Corona Brașov
Gloria Bistrița – SCM Craiova
HC Zalău – CSM București
SCM Gloria Buzău – U Cluj
Minaur Baia Mare – Măgura Cisnădie
AHCM Unirea Slobozia – CSM Slatina
SCM Râmnicu Vâlcea – HC Dunărea Brăila

Etapa 2:
ASC Corona Brașov – HC Dunărea Brăila
CSM Slatina – SCM Râmnicu Vâlcea
Măgura Cisnădie – AHCM Unirea Slobozia
U Cluj – Minaur Baia Mare
CSM București – SCM Gloria Buzău
SCM Craiova – HC Zalău
Rapid București – Gloria Bistrița

Etapa 3:
Gloria Bistrița – ASC Corona Brașov
HC Zalău – Rapid București
SCM Gloria Buzău – SCM Craiova
Minaur Baia Mare – CSM București
AHCM Unirea Slobozia – U Cluj
SCM Râmnicu Vâlcea – Măgura Cisnădie
HC Dunărea Brăila – CSM Slatina

Etapa 4:
ASC Corona Brașov – CSM Slatina
Măgura Cisnădie – HC Dunărea Brăila
U Cluj – SCM Râmnicu Vâlcea
CSM București – AHCM Unirea Slobozia
SCM Craiova – Minaur Baia Mare
Rapid București – SCM Gloria Buzău
Gloria Bistrița – HC Zalău

Etapa 5:
HC Zalău – ASC Corona Brașov
SCM Gloria Buzău – Gloria Bistrița
Minaur Baia Mare – Rapid București
AHCM Unirea Slobozia – SCM Craiova
SCM Râmnicu Vâlcea – CSM București
HC Dunărea Brăila – U Cluj
CSM Slatina – Măgura Cisnădie

Etapa 6:
ASC Corona Brașov – Măgura Cisnădie
U Cluj – CSM Slatina
CSM București – HC Dunărea Brăila
SCM Craiova – SCM Râmnicu Vâlcea
Rapid București – AHCM Unirea Slobozia
Gloria Bistrița – Minaur Baia Mare
HC Zalău – SCM Gloria Buzău

Etapa 7:
SCM Gloria Buzău – ASC Corona Brașov
Minaur Baia Mare – HC Zalău
AHCM Unirea Slobozia – Gloria Bistrița
SCM Râmnicu Vâlcea – Rapid București
HC Dunărea Brăila – SCM Craiova
CSM Slatina – CSM București
Măgura Cisnădie – U Cluj

Etapa 8:
ASC Corona Brașov – U Cluj
CSM București – Măgura Cisnădie
SCM Craiova – CSM Slatina
Rapid București – HC Dunărea Brăila
Gloria Bistrița – SCM Râmnicu Vâlcea
HC Zalău – AHCM Unirea Slobozia
SCM Gloria Buzău – Minaur Baia Mare

Etapa 9:
Minaur Baia Mare – ASC Corona Brașov
AHCM Unirea Slobozia – SCM Gloria Buzău
SCM Râmnicu Vâlcea – HC Zalău
HC Dunărea Brăila – Gloria Bistrița
CSM Slatina – Rapid București
Măgura Cisnădie – SCM Craiova
U Cluj – CSM București

Etapa 10:
ASC Corona Brașov – CSM București
SCM Craiova – U Cluj
Rapid București – Măgura Cisnădie
Gloria Bistrița – CSM Slatina
HC Zalău – HC Dunărea Brăila
SCM Gloria Buzău – SCM Râmnicu Vâlcea
Minaur Baia Mare – AHCM Unirea Slobozia

Etapa 11:
AHCM Unirea Slobozia – ASC Corona Brașov
SCM Râmnicu Vâlcea – Minaur Baia Mare
HC Dunărea Brăila – SCM Gloria Buzău
CSM Slatina – HC Zalău
Măgura Cisnădie – Gloria Bistrița
U Cluj – Rapid București
CSM București – SCM Craiova

Etapa 12:
ASC Corona Brașov – SCM Craiova
Rapid București – CSM București
Gloria Bistrița – U Cluj
HC Zalău – Măgura Cisnădie
SCM Gloria Buzău – CSM Slatina
Minaur Baia Mare – HC Dunărea Brăila
AHCM Unirea Slobozia – SCM Râmnicu Vâlcea

Etapa 13:SCM Râmnicu Vâlcea – ASC Corona Brașov
HC Dunărea Brăila – AHCM Unirea Slobozia
CSM Slatina – Minaur Baia Mare
Măgura Cisnădie – SCM Gloria Buzău
U Cluj – HC Zalău
CSM București – Gloria Bistrița
SCM Craiova – Rapid București