luni, aprilie 29, 2024

Victorie mare cu Brăila

Eșecul la limită suferit în etapa trecută la CSM Roman, cu sprijinul” brigăzii de arbitri în ultimele secvențe ale meciului când craiovencele egalaseră, dar golul a fost anulat din cauza unei decizii a celor care se asigură de corectitudinea jocului, a fost repede uitat de handbalistele lui Bogdan Burcea. SCM Craiova a avut o evoluție foarte bună în meciul de duminică, de pe teren propriu, în care a dat piept cu locul doi din clasament, HC Dunărea Brăila. Gazdele au dispus la 11 goluri diferență de formația brăileană, meciul încheindu-se cu 28-17 în favoarea Craiovei. Avantajul craiovencelor a fost mărit în a doua repriză, la pauză scorul fiind de 11-7. Datorită acestei victorii echipa pregătită de Burcea a revenit pe locul trei în ierarhia Ligii Naționale feminine de handbal.