sâmbătă, iulie 27, 2024

Victorie imensă pentru FCU Craiova. Oltenii înving FCSB și merg în sferturile Cupei României

FCU Craiova a câștigat meciul disputat pe teren propriu, scor 2-0, în fața celor de la FCSB. Partida a contat pentru ultima rundă din grupele Cupei României. Trupa din Bănie a obținut calificarea în sferturi, iar satisfacția este și mai mare când oltenii știu că au eliminat formația lui Gigi Becali din competiție.

Pentru formația din Bănie au marcat Bauza și Van Durmen, în prima repriză. Partea secundă a fost una de luptă pentru ambele formații. Bucureștenii au alergat pentru a salva ceva din meci, în timp ce alb-albaștrii au tras cât au putut de tare pentru a-și păstra avantajul și au reușit. În cele din urmă, FCU Craiova s-a impus cu scorul de 2-1.

FC U Craiova: Gurău – Negru, Compagnucci, Lacroix, Padula – Van Durmen, Achim – Baeten, Bauza, Blidar – Chițu.

FCSB: Vlad – Crețu, Dawa, Haruț, Ganea – Lixandru – Ov. Popescu, Djokovic – Radaslavescu, Băluță, Rotariu.