vineri, martie 29, 2024

Neagoe i-a ironizat pe cei de la FCSB, după meciul direct

Eugen Neagoe consideră că CSU Craiova merita mai mult după meciul cu FCSB. Antrenorul oltenilor se bazează pe jocul bun făcut de echipa lui, doar în prima repriză. Tehnicianul care încă speră la titlu și-a ironizat adversarii, la final. Acesta a spus că toți îl avertizau cu privire la jocul spectaculos al bucureștenilor, care nu au ajuns la poarta lui Popescu.

Sincer, dacă mă uit la prima repriză, nu sunt mulțumit și îmi pare foarte rău, pentru că am avut meciul în mână. M-am și speriat de ce s-a spus înainte de joc, că toată lumea vorbea că joacă FCSB spectaculos, dar prima repriză nu au ajuns la poartă, niciun șut pe poartă. După acel fault a fost unul. Cred că am controlat în totalitate prima repriză și meritam o diferență mai mare. Dar repriza a doua am început modest, ei au avut 20-25 de minute bune, ne-au pus sub presiune, era normal, le-am și spus băieților, trebuia să pasăm mai mult. Dar după minutul 70 am forțat, am încercat să mergem spre poarta lor, să împingem jocul, dar nu am reușit să marcăm golul 2. Dar în prima repriză, FCSB nu a existat, nu a ajuns în careu, asta e realitatea. Cred că ar trebui să vorbim despre asta, că am văzut ce s-a comentat despre asta înainte”, a spus Eugen Neagoe.