Update/ Cinci persoane au fost transportate la UPU Vâlcea, dintre care două în stare gravă. Între răniți se află și o minoră de 17 ani.
„9 victime din care 8 din accidentul rutier și un apartinator cu atac de panica. Doua sunt considerate grave. Au fost transportate 5 la UPU de catre 3 ambulante SAJ si un echipaj SMURD. Inca patru victime sunt evaluate la locul accidentului.”- ISU Vâlcea.
___
Opt persoane au fost rănite într-un accident rutier produs pe DN 64. Salvatorii ISU sunt la fața locului și este așteptată autospeciala de transport victime multiple. În accident au fost implicate două mașini.
![](https://www.jurnalulolteniei.ro/wp-content/uploads/2023/06/IMG-20230604-WA0027-1024x617.jpg)
„Salvatorii din cadrul ISU Vâlcea au fost solicitați în urma cu câteva minute la un accident rutier produs in localitatea Ionesti, sat Fiscalia, pe DN 64.
In zona menționată s-a produs coliziunea a doua autoturisme in care se aflau 8 pasageri. La fața locului intervine o autospecială de stingere cu modulul de descarcerare si un SMURD de la GI Dragasani si 2 SAJ. La accidentul rutier se deplaseaza si autospeciala de transport pentru victime multiple de la GI Rm Valcea.
La fața locului s-au constatat că un numar de 8 persoane evaluate au suferit leziuni, acestea primind îngrijiri medicale la locul interventiei”, potrivit ISU Vâlcea.
Circulația rutieră se desfasoara pe un singur sens (Rm Valcea -Dragasani).
Revenim