CSU Craiova s-a chinuit pentru un punct, în Capitală

CSU Craiova a scos un egal pe Arena Națională. Elevii lui Eugen Neagoe au încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat în compania celor de la FCSB. Meciul a avut două reprize total diferite. Oltenii au dominat primele 45 de minute, în care Markovic a deschis scorul, iar formația din Capitală a fost mai bună în partea secundă, când Edjouma a restabilit egalitatea.

FCSB a avut mult mai multe ocazii. Craiovenii au fost salvați de portarul Laurențiu Popescu, în mai multe rânduri. Pe final, alb-albaștrii chiar s-au chinuit să țină de rezultat. Elevii lui Neagoe au acuzat crampe și au tras de timp cât au putut de mult.

FCSB: Târnovanu – Sorescu, Dawa, Cristea, Radunovic – Edjouma, Șut, Olaru – Coman, Compagno, Oct. Popescu. Rezerve: Vlad, Crețu, Haruț, Miculescu, Ov. Popescu, Oaidă, Pantea, Radaslavescu, Cordea. Antrenor: Lucian Filip.

CSU Craiova: L. Popescu – Vlădoiu, Zajkov, Mitrea, Ndong – Mateiu, Screciu – Ișfan, Baiaram, Ivan – Markovic. Rezerve: Lazar, Hanca, Găman, Sala, Crețu, Cîmpanu, Roguljic, Rivaldinho, Koljic. Antrenor: Eugen Neagoe.

Stadion: Arena Națională, București. Arbitru: Florin Andrei / Asistenți: Sebastian Gheorghe și Mihai Marica. Arbitru VAR: Cătălin Popa / Arbitru AVAR: Marius Badea.