joi, mai 2, 2024

Start de play-off perfect pentru FC U Craiova!

Formația craioveană a bătut cu 11-0 și s-a distanțat la 11 puncte de urmăritoare.

Un nou scor de maidan reușit de FC U Craiova pe terenul sintetic de la Aripile, în prima rundă a play-off-ului din Liga Doljului. Alb-albaștrii s-au impus cu 11-0 în fața grupării Știința Danubius Bechet. În celălalt meci din play-off, Jiul a deschis scorul, dar Calafat a egalat, apoi în prelungiri a marcat pentru toate punctele. Astfel, ecartul dintre FC U Craiova și Podari a crescut la 11 puncte, când mai sunt doar 15 puncte puse în joc.

În această săptămână, FC U Craiova are o dublă deplasare la Calafat. La mijlocul săptămânii pentru meciul din sferturile de finală ale Cupei României, iar în weekend pentru cea de-a doua rundă din play-off.