sâmbătă, iulie 27, 2024

Doar două puncte la Caransebeş

Voleibaliştii craioveni au ratat o victorie care să le aducă trei puncte în deplasarea de la CS Volei Caransebeş, partidă care a avut loc sâmbătă. Echipa lui Pascu a obţinut doar două puncte din întâlnirea cu Caransebeş, după ce s-a impus cu scorul de 3-2. Craiovenii au condus meciul în primele două seturi, pe care şi le-au adjudecat cu 25-21 fiecare, dar au căzut în a doua parte a confruntării, gazdele impunându-se în setul trei cu 25-23 şi în setul patru cu 25-22, astfel s-a ajuns la setul decisiv. Aici, echipa din Bănie nu a mai lăsat garda jos şi a câştigat cu 15-10, evitând o înfrângere. Formaţia masculină de volei a SCM U Craiova va disputa, miercuri, o nouă partidă în grupa D a Ligii Campionilor, pe teren propriu, împotriva lui ACH Ljubljana. Altfel, echipa de voleibaliste a clubului craiovean a contorizat încă un eşec, în meciul de sâmbătă cu CSM Lugoj, scor 1-3.