LIGA A V-A MEHEDINȚI/Victorii la scor de maidan

Inter Crăguieşti, Unirea Gârla Mare şi AS Corlăţel au marcat câte şapte goluri în partidele disputate în etapa a II-a

La Floreşti, Inter Crăguieşti s-a impus cu scorul de 7-0 şi are punctaj maxim după 2 runde. Oaspeţii au condus cu 3-0 la pauză şi au mai marcat de încă patru ori în ultimele 20 de minute, după ce portarul echipei-gazdă a fost eliminat pentru fault în postură de ultim apărător, iar între buturi a intrat unul dintre jucătorii de câmp. Viitorul Floreşti a contestat însă identitatea portarului advers şi speră într-o decizie favorabilă a Comisiei de Etică şi Disciplină a AJF Mehedinţi, pentru a câştiga meciul cu 3-0, la masa verde. Tot cu 7-0 de trecut, dar pe propriul teren, şi Unirea Gârla Mare, de debutanta AS Obârşia de Câmp. Victoria s-a conturat încă din minutul 25, când gazdele conducea cu 4-0. Cele mai multe goluri s-au marcat în partida AS Corlăţel – Voinţa Oprişor, scor 7-3. La pauză, rezultatul era 5-2!