sâmbătă, iulie 27, 2024

SCM Rm. Vâlcea a pierdut ultimul meci al sezonului

Handbalistele de la SCM Râmnicu Vâlcea au pierdut ultima partidă a actualului sezon competițional. Elevele lui Bent Dahl s-au deplasat la Brașov pentru disputa contra jucătoarelor de la Corona și au început cele 60 de minute ca mari favorite.

Prima repriză a fost la discreția oltencelor care au plecat la cabine în avantaj de șapte goluri, 23-16 și se părea că cele trei puncte vor intra în visteria SCM-ului. În repriza secundă vâlcencele au jucat inexplicabil de prost. Brașovul a recuperat rapid handicapul și a terminat meciul în avantaj de patru goluri. S-a terminat 38-34 pentru Corona și SCM termină sezonul pe poziția a cincea a clasamentului după ce a ratat toate obiectivele propuse.

Pentru oficialii din Zăvoi urmează o vară fierbinte și, probabil, o remaniere a lotului.