sâmbătă, iulie 27, 2024

FCU Craiova câștigă cu Sepsi, dar încă tremură pentru un loc în Liga 1

FCU Craiova a câștigat, la limită, meciul cu Sepsi. Oltenii s-au impus, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, după golurile marcate de Blănuță, în minutul 10 și de Lacroix, în prelungirile partidei. Trupa din Bănie rămâne încă pe loc de baraj, pe poziția 14, în clasamentul Ligii 1.

FCU Craiova: Gurău – Padula, Campagnucci, Lacroix, Mascarenhas – Achim, Van Durmen – Baeten, Chițu, Bahassa – Blănuță. Rezerve: Mogoșanu, Henriques, Albu, Pop, Buta, Blidar, Sidibe, Bauza, J. Ibrahim. Antrenor: Giovanni Costantino.

Sepsi: Niczuly – Oteliță, Bălașa, Ninaj, Ciobotariu – Aganovic, Alimi – I.Gheorghe, C.Matei, Ștefănescu – Safranko. Rezerve: Moldovan, Oroiana, Kecskes, Păun, Rodriguez, Kallaku, Varga, Damașcan, Rondon.
Antrenor: Liviu Ciobotariu.

Stadion: „Complex Sportiv Craiova”. Arbitru: Rareș Vidican (Satu Mare). Asistenți: Sebastian Gheorghe (Suceava), Andrei Constantinescu (București). Arbitru VAR: Florin Andrei (Târgu Mureş) / Asistent VAR: Alexandru Vişan (Galaţi).