Doi doljeni au fost amendați de poliția locală după ce au fost prinși furând trandafirii de pe domeniul public. Unul dintre ei a dat și o explicație halucinantă: „trebuie sa merg la o nuntă”.
Polițiștii au aplicat amenzi în cuantum total de 3.000 lei.
![](https://www.jurnalulolteniei.ro/wp-content/uploads/2023/05/349790343_6186183118084404_5584473832710207405_n.jpg)
Este vorba de un tânăr de 18 ani, din Calopăr, care a fost surprins de polițiștii locali în părculețul „SF. Dumitru”, în timp de tăia trandafirii. De asemenea, o tânără de 27 ani, din Craiova a fost depistată în timp ce rupea florile de pe scuarul bulevardului 1 Mai.
”R.C.N., 18 ani, din Calopăr – a fost surprins de polițiștii locali în părculețul „SF. Dumitru”, în timp de tăia trandafiri, iar numita P.A.V., 27 ani, din Craiova a fost depistată în timp ce rupea florile de pe scuarul bulevardului 1 Mai„, spun polițiștii locali.