FCU Craiova a început play-out-ul cu dreptul

FCU Craiova a reușit să câștige în primul meci din play-out-ul actualului sezon. Trupa condusă de Napoli s-a impus cu 3-0 în fața celor de la Mioveni. Oltenii au marcat toate golurile în cea de-a două repriză, iar Dragoș Albu a reușit o dublă.

Eliminați din cursa pentru play-off pe ultima sută de metrii, de Sepsi, FCU a avut o repriză destul de slabă împotriva argeșenilor. În cea de-a doua parte lucrurile s-au schimbat și Albu de două ori li Bahassa au stabilit scorul meciului, 3-0 pentru gazde.

FCU – Mioveni 3-0 (’52 ’66 Albu)

FCU Craiova: Gurău – Paramatti, Duarte, Henriques, Huyghebaert – Dr. Albu, Asamoah – R. Negru, Piccolomo, Van Durmen – Blănuță
Rezerve: R. Popa – Zanfir, V. Achim, Bauza, Sidibe, G. Ganea, Bahassa, Chițu, Ibrahimi
Antrenor: Nicolo Napoli

CS Mioveni: Greab – Sno, Scartalache, Garutti, Burnea – A. Panait, Lixandru, V. Pop – Carnat, B. Rusu, Benchaib
Rezerve: Sima – Rădescu, Balaur, D. Șerbănică, Lepistu, D. Toma, Coșereanu, Antal, Buziuc
Antrenor: Nicolae Dică