sâmbătă, aprilie 20, 2024

FCU Craiova, demolată de Sepsi. Au spus oficial adio play-off-ului

FCU Craiova a pierdut meciul cu Sepsi Sf. Gheorghe. Covăsnenii s-au impus clar în fața trupei lui Napoli, lăsând-ul pe Adrian Mititelu total descumpănit în tribune. Oltenii au pierdut cu 4-0, scor mai mare decât cel stabilit inițial la masa verde.

Trei din cele 4 goluri au fost marcate până la pauză. Unul chiar cu ajutorul portarului Gurău. A doua repriză a început cu gol pentru gazde, acolo fiind stabilit și scorul final. Astfel, FCU va merge în play-out, în timp ce Sepsi revine în primele 6 din Liga 1.

Sepsi: Niczuly – R. Dimitrov, D. Ciobotariu, M. Bălașa, Dumitrescu – N. Păun, C. Matei, J. Rodriguez – Ștefănescu, Safranko, Aganovic
Rezerve: Began – M. Tamas, R. Ispas, Da Silva Junior, E. Papa, I. Gheorghe, Achahbar, Rondon, Tudorie
Antrenor: Cristiano Bergodi

FCU Craiova: Gurău – R. Negru, Duarte, Henriques, Huyghebaert – Dr. Albu, V. Achim – G. Ganea, Bauza, Bahassa – A. Chițu
Rezerve: R. Popa – Mascarenhas, Paramtti, Zanfir, Asamoah, Van Durmen, Sidibe, Piccolomo, Blănuță
Antrenor: Nicolo Napoli

Arbitru: Radu Petrescu // Asistenți: Radu Ghinguleac, Mircea Grigoriu
Arbitru VAR: Cătălin Popa, Asisten VAR: Mircea Orbuleț.