CSU Craiova a fost eliminată din Cupa României!

CSU Craiova a mai ratat un obiectiv în acest sezon. Echipa lui Rădoi a fost eliminată din Cupa României. Oltenii au pierdut, la Pitești, cu scorul de 2-1, după ce reușeau să deschidă scorul prin Screciu, în minutul 55. Totuși, gazdele s-au mobilizat și au întors soarta partidei și calificarea. Elevii lui Marius Croitoru merg în sferturi, în timp ce alb-albaștri lui Rotaru se vor putea concentra pe campionat.

FC Argeș: Micle – Tofan, Constantin, Dobrosavlevic, Vianna – Raynov, Alceus – Bertrand, Njike, Stoica – Ișfan. Rezerve: Greab – Calcan, Cestor, Meza Colli, Crețu, Garita, Pîrvu, Covaci, Emzo. Antrenor: Marius Croitoru.

CS U Craiova: Popescu – Mitrea, Raul Silva, Screciu – Căpățână, Mateiu, Nistor, Vătăjelu – Bairam, Markovic, Ivan. Rezerve: Rusu – Papp, Benga, Sala, Cîmpanu, Florescu, Danciu, Roguljic, Rivaldinho. Antrenor: Mirel Rădoi.

Stadion: „Nicolae Dobrin”, Pitești. Arbitru: Szabolcs Kovacs / Asistenți: Mircea Orbuleț și Adrian Vornicu.. Arbitru VAR: Bogdan Dumitrache / Arbitru AVAR: Ciprian Danșa.

Din grupa Craiovei, în fazele superioare ale competiției vor merge mai departe FC Hermannstadt și FC Argeș.

Reamintim faptul că FCU Craiova, cealaltă echipă din Bănie, patronată de Adrian Mititelu, a reușit să se califice în sferturile Cupei României. Elevii lui au câștigat ultimul meci din grupă, împotriva celor de la Petrolul. Astfel, Craiova va fi reprezentată în fazele superioare ale competiției.