O craioveancă a fost prinsă de poliţiştii locali în timp ce fura flori cu tot cu rădăcină din Părculețul Mihai Bravu, apoi le-a băgat în portbagajul unui BMW şi a plecat spre casă. Cazul a fost publicat pe Facebook de poliţiştii locali din Craiova, care au fotografiat-o pe tânără când fura florile.
Tânăra smulge florile din parc, cu tot cu rădăcină, apoi le pune în portbagaj. Ulterior, ea s-a urcat la volanul maşinii şi a plecat acasă, acolo unde a şi fost găsită de poliţiştii locali. Drept urmare, ea a fost amendată cu 1.000 de lei şi pusă să plătească daunele.
![](https://www.jurnalulolteniei.ro/wp-content/uploads/2022/09/306304628_416338897296330_2927613242247013688_n-1.jpg)
![](https://www.jurnalulolteniei.ro/wp-content/uploads/2022/09/306304628_416338897296330_2927613242247013688_n.jpg)
![](https://www.jurnalulolteniei.ro/wp-content/uploads/2022/09/306578851_416339217296298_4237989186848796083_n-768x1024.jpg)
![](https://www.jurnalulolteniei.ro/wp-content/uploads/2022/09/306781698_416339060629647_2415504902718397380_n-768x1024.jpg)
![](https://www.jurnalulolteniei.ro/wp-content/uploads/2022/09/306905995_416339090629644_2431368222779720449_n-768x1024.jpg)
„Caz insolit petrecut sâmbătă, la prânz, în centrul municipiului Craiova, semnalat Poliției Locale de către un cetățean: o tânără în vârstă de 31 de ani, din Craiova, a coborât dintr-o mașină, destul de scumpă, la Părculețul Mihai Bravu unde, pur și simplu, a „năvălit” în rondurile de flori, trecând la ruperea acestora.
După ce a pus florile (smulse cu rădăcină cu tot) în trei plase, le -a așezat, cu mare grijă, în portbagajul bolidului, și a plecat, liniștită, spre casă, situată în zona Parcului Tineretului. A fost identificată de polițiștii locali, amendată cu 1.000 lei, urmând să suporte și cheltuielile cu prejudiciul produs”, se arată într-o postare pe pagina de Facebook – Poliția Locală a Municipiului Craiova.
Foto: Facebook