Salubritate Craiova desfășoară, în aceste zile, o nouă campanie de dezinsecție aeriană împotriva insectelor dăunătoare, după cum a anunțat primarul orașului, Lia Olguța Vasilescu.
„Substanțele, avizate de către Ministerul Sănătății, au fost pulverizate la primele ore ale dimineții dintr-un avion utilitar, în special peste parcurile, grădinile și zonele verzi ale Craiovei. Acțiunea va continua, începând din următoarea noapte, cu o nouă etapă de dezinsecție terestră în toate zonele și cartierele orașului”, a scris, pe Facebook, Lia Olguța Vasilescu.
![](https://www.jurnalulolteniei.ro/wp-content/uploads/2022/08/dezi-2-1024x682.jpg)
![](https://www.jurnalulolteniei.ro/wp-content/uploads/2022/08/dezi1-1024x682.jpg)