sâmbătă, aprilie 20, 2024

Derby nedecis

În derby-ul etapei a II-a din play-off, ocupanta primului loc, Viitorul Șimian, a remizat, scor 1-1, la Dănceu, și a fost egalată la puncte de CS Strehaia.

Liderul Ligii a IV-a Mehedinți, Viitorul Șimian, și-a păstrat avansul de 2 puncte față de Recolta Dănceu, după egalul consemnat în meciul direct. Recolta a condus cu 1-0 la pauză, prin golul marcat, în finalul primei reprize, de Constantin Negrescu, iar Robert Văcuță (foto) a egalat în minutul 84. De rezultatul de la Dănceu a profitat CS Strehaia, care s-a impus cu 1-0 la Orșova și a egalat Șimianul la puncte. Golul victoriei a fost marcat de Costel Pontu, în minutul 59. Etapa viitoare, Strehaia joacă, sâmbătă, de la ora 18:00, pe terenul echipei din Șimian. Meciul Dierna Orșova – Recolta Dănceu a fost reprogramat și se va disputa miercurea viitoare, cu începere de la ora 18:00.

În play-out, Dunărea Pristol a remizat, scor 3-3 la Vânju Mare, și a pierdut prima poziție, pe care a urcat Viitorul Cujmir, care s-a impus cu 2-1 la Salcia.