Filiaşi, o nouă remiză la” Combinat”

Trupa lui Ciurea o obţinut doar un egal în jocul cu FC Aninoasa, grupare care a ratat după pauză două ocazii uriaşe.

ACSO Filiaşi nu a reuşit să se impună nici în faţa celor de la FC Aninoasa, remizând a doua oară pe teren propriu. Dacă în primul meci, cel cu Concordia II Chiajna filieşenii au arătat destul de bine, în meciul de vineri au avut o repriză secundă mai slabă. Aninoasa a început mai bine jocul, dar contrar cursului jocului, gazdele au deschis scorul, prin Fotescu (21), dintr-o fază fixă. După 3 minute Calofir a restabilit echilibru pe tabelă (34), printr-un “trasor” din întoarcere, în dreapta lui Mogoşanu, din marginea careului mare. Pe final de repriză, ACSO Filiaşi a avut şanse de gol prin Fotescu care a tras peste poartă, apoi Neacşu a expediat balonul într-una din barele laterale ale porţii lui Bărboiu. După pauză cele mai mari ocazii le-au aparţinut oaspeţilor, care în minutul 76, au trimis mingea în transversală prin Călinescu, după care la următoarea fază, Calofir, din 10-12 a irosit şi el modificarea tabelei, evidenţiindu-l pe Mogoşanu. Cea mai mare ocazie de gol a meciului s-a produs în minutul 79 când Ştefan a trimis peste, cu capul, din faţa porţii adverse. Gazdele au ripostat în partea secundă prin Fotescu, în două rânduri, şi Borhot. La ACSO Filiaşi au jucat: Mogoşanu – Calu, Bălaşa, Lupu, Neacşu – Bogdanovici (63 Cimpoieru), Borhot (73 Zamfir), Borneci, Duriţă (76 Orban) – Tănase, Fotescu. De partea cealaltă, tehncianul dâmboviţenilor, Cristi Bălaşa, a mizat pe: Bărboiu – Constantin, Ştefan, Coman, S. Ion, Dinu, Calofir (79 Maican), Cernea (85 Marina), Călinescu (90 Diţă), Penescu (71 Huţuşoru), Neguţ.

CSU II, succes clar la Mioveni

Într-un derbi al ”sateliţilor” jucat tot vineri, pe stadionul Orăşenesc din Mioveni, CSU II Craiova II s-a impus cu 4-0, după ce la pauză a condus cu 1-0, în faţa echipei locale CS Mioveni II. Robert Petre, Burlacu, Cioinac din 11 metri şi Alex Popescu au semnat victoria oltenilor prima în acest sezon. În jocul de la Mioveni Antrenorul Cornel Papură s-a bazat pe: L. Popescu – Vlădoiu, Cioinac, Hreniuc, Ionescu – Screciu, Dinu, Buzan – R. Petre, A. Popescu, Burlacu. Au mai jucat: Ciocoteală şi Marcu. În următoarea etapă, CSU II Craiova va primi vizita formaţiei FCM Alexandria. Disputa este programată vineri, 23 septembrie, de la ora 17., la Işalniţa. La CS Mioveni II, antrenorul Marius Stoica i-a folosit pe: Sima – Deleanu, Popa, Traşcu, Ivan – Neacşu, Iamandi – Rareş Lazăr, Potlogeanu, Florin Lazăr – Turcin. Pe parcurs au mai intrat Ivan, Fulga, Sorican şi Cioc.