marți, aprilie 30, 2024

CSU Craiova nu s-a făcut de râs cu Farul

CSU Craiova a scos un egal în fața celor de la Farul, scor 1-1. Constănțenii au deschis scorul, în minutul 24, prin Mateus. La finalul primei reprize, Alibec a fost eliminat, iar trupa lui Gică Hagi rămânea în 10 oameni. Astfel, pentru olteni, misiunea a devenit mult mai ușoară. Alb-albaștrii au dominat repriza secundă și au izbutit să restabilească egalitatea. Andrei Ivan a marcat, din penalty, în minutul 82.

Finalul meciului a fost la discreția Craiovei. CSU a ratat foarte mult, spre exasperarea lui Eugen Neagoe. Cele două formații și-au împărțit punctele, dar ar putea să nu fie de ajutor pentru niciuna dintre ele.

CSU Craiova: L. Popescu – Vlădoiu, Zajkov, Mitrea, Badelj – Mateiu, Screciu – Cîmpanu, Ișfan, Ivan – Markovic. REZERVE: Lazar – Găman, Benga, Sala, Al. Crețu, Căpățînă, Roguljic, Baiaram, Koljic. ANTRENOR: Eugen Neagoe.

FARUL: Aioani – Kiki, Boli, Artean, Borza – Doukoure, Nedelcu, Grameni – Mateus, Alibec, L. Munteanu. REZERVE: Buzbuchi – Sîrbu, Bîrzu, Baravykas, N. Popescu, Casap, Cojocaru, R. Dumitache, Sali. ANTRENOR: Gheorghe Hagi.

Stadion: Ion Oblemenco (Craiova). Arbitru: Chivulete Andrei Florin (Bucureşti) / A1: Gheorghe Sebastian Eugen (Suceava), A2: Constantinescu Andrei (Bucureşti) / Arbitru VAR: Kovacs Istvan (Carei), Arbitru AVAR: Cerei Alexandru (Cluj-Napoca).