CSU Craiova îl poate transfera pe George Pușcaș

Anghel Catalin

George Pușcaș poate ajunge să joace în România, după o carieră clădită în străinătate. Atacantul în vârstă de 29 de ani evoluează, în prezent, în Turcia, la Bodrum FK, formație cu care mai are o înțelegere valabilă până în anul 2027 și pentru care a înscris 8 goluri, în 34 de meciuri, în campionat.

Reclame

Turcii deja au anunțat faptul că atacantul român este dorit de echipe importante din Superliga României: „„S-a aflat că există pretendenți pentru atacantul George Pușcaș. S-a anunțat că Rapid București și Dinamo București sunt interesate de atacantul român. De asemenea, s-a afirmat că și echipe din Serie B sunt interesate de Pușcaș. Mai mult, s-a subliniat că jucătorul este deschis să plece dacă sunt îndeplinite condițiile”, notează turcii de la ntvspor.

Totodată, conform 3minute.net, George Pușcaș ar putea ajunge și pe lista celor de la CSU Craiova. Mirel Rădoi a lucrat cu atacantul român la echipa națională de tineret, dar și la prima reprezentativă. Mihai Rotaru deja caută un vârf de calitate pentru formația din Bănie, pentru că oltenii au ca obiectiv principal câștigarea campionatului, dar vor să ajungă și în grupele Conference League.

Reclame
author avatar
Anghel Catalin
Distribuie acest articol