joi, martie 28, 2024

Cristea, primul gol în tricoul CSU!

Trupa lui Devis Mangia s-a impus cu 2-1 în primul meci test din 2019, contra formației Adana Demirspor, locul 9 în liga a doua din Turcia. Andrei Cristea, proaspăt înregimentat în tabăra olteană, a deschis scorul în minutul 11. Atacantul adus de la Iași a dejucat ofsaidul, a scăpat singur spre poarta adversă și din 6 metri a șutat pe colțul scurt.

În repriza secundă, Mihăilă l-a executat pe portarul advers pentru 2-0. Adversarii au redus diferența în finalul reprizei. Mangia a început meciul cu Popescu – Dimitrov, Donkor, Tiago, Bancu – Bărbuț, Mateiu, Bic, Mitriță – Rocha, Cristea. Pe parcurs au intrat și alți jucători din lot. În următorul meci de verificare, CSU Craiova va întâlni Vorskla Poltava, pe 19 ianuarie, de la ora 16:00.