luni, mai 27, 2024
spot_img

Ultima ora

spot_img

Sport

spot_img

Cupa României/ CSO Filiași, calificată la „masa verde”

Trupa lui Victor Naicu urma să întâlnească azi la Slatina, pe AS Milcov dar gruparea din Olt a depus cerere de retragere din competițiile FRF.

A doua rundă a fazei naţionale a ediţiei 2017-2018 a Cupei României se va juca azi, de la ora 17.30, iar Doljul este reprezentat în această rundă de CSO Filiași, echipă care va obține fără joc calificare în etapa următoare, deoarece adversara sa AS Milcov este ca și desființată.

Motivele care au dus la această decizie sunt ofertele financiare derizorii ale finanţatorului cipriot, care au dus la plecarea celor mai importanţi jucători. Fără achiziții, dar și cu un lot valoric scăzut, antrenorul Ionuţ Tache a decis să renunţe la banca tehnică, iar luni a fost trimisă prin fax cererea de retragere din competiţiile FRF.

Policlinica Buna Vestire Craiova

L-am sunat pe patron după amicalul cu CSU 2, i-am spus că îmi dau demisia, că nu voi mai continua, i-am spus părerea mea despre lotul actual şi ce se poate întâmpla în meciurile oficiale. A spus că o desfiinţează, i-am anunţat pe jucători, avem cerere făcută către FRF, în care anunţăm că nu ne prezentăm la meciul din Cupă, astfel încât echipa oaspete şi arbitrii să nu mai facă deplasarea. În cerere am anunț că nu vom continua nici în campionat”, a spus antrenorul echipei AS Milcov, Ionuţ Tache.

Programul celorlalte jocuri din din turul al doilea al fazei naţionale a Cupei României este următorul: ACS Transdor Tudora (Botoșani) – CSM Roman (Neamț), Cimentul Bicaz (Neamț) – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc (Harghita), Unirea Mirceşti (Iași) – Aerostar Bacău (Bacău), CSM Focşani 2007 (Vrancea) – AFC Metalosport Galaţi (Galați), AS Zimbrul Slobozia Conachi (Galați) – CS Avântul Valea Mărului (Galați), ACS Sportul Chiscani (Brăila) – CS Sporting Lieşti (Galați), ACS FC Păpăuţi (Covasna) – AS Olimpia Râmnicu Sărat 2010 CS (Buzău), AS Viitorul Fântânele (Constanța) – ACS FC Delta Dobrogea Tulcea (Tulcea), FC Agricola Borcea (Călărași) – CSA Axiopolis Cernavodă (Constanța), ACS Înainte Modelu (Călărași) – ACSM Olteniţa (Călărași), SC Popeşti-Leordeni (Ilfov) – AFC Unirea 04 Slobozia (Ilfov), FCM Alexandria (Teleorman) – CS Tunari (Ilfov), Astra Plosca (Teleorman) – CS Sporting Roşiori 2008 (Teleorman), Petrolul 52 (Prahova) – Urban Titu (Dâmbovița), Gloria Gaz Metan Corneşti (Dâmbovița) – CSM Flacăra Moreni (Dâmbovița), Ştiinţa Turceni (Gorj) – ACS Şirineasa (Vâlcea), Voinţa Lupac (Caraș-Severin) – CNS Cetate Deva (Hunedoara), Voinţa Biled (Timișoara) – CSM Lugoj (Timișoara), CS Şoimii Lipova (Arad) – CS Gloria Lunca Teuz Cermeni (Arad), CS Diosig-Bihardiószeg (Bihor) – CS Naţional Sebiş (Arad), AS Progresul Şomcuţa Mare (Maramureș) – AFC Comuna Recea (Maramureș), Unirea 1924 Alba Iulia (Alba) – FC Unirea Dej (Cluj), CS Iernut (Mureș) – ACS Industria Gâlda (Alba), Unirea Cristuru Secuiesc (Harghita) – CSM Avântul Reghin (Mureș) și

ASF Zărneşti (Brașov) – Olimpic Cetate Râşnov (Brașov). Faza a III-a a Cupei României, la care vor participa cele 29 de echipe calificate din faza a II-a plus cinci echipe participante în ediţia precedentă a Ligii a 3-a şi 2 echipe participante în ediţia precedentă a Ligii a 3-a, este programată să aibă loc miercuri, 13 septembrie 2017.

spot_img
spot_img
spot_img

Politica