duminică, mai 19, 2024

Ultima ora

spot_img

Sport

Cupa României/ Start în turul întâi

Sâmbătă și duminică vor începe competiția și grupările din liga a 5-a Dolj.

Dacă Liga a 4-a Dolj a avut startul în urmă cu o săptămână, Liga a 5-a mai are de așteptat, dar echipele se încălzesc” pentru competiție prin meciurile din Cupa României. Astfel, prima rundă a fazei județene a ediţiei 2018 se va disputa în acest sfârșit de săptămână, iar conform programului, în această etapă intră în competiţie echipele din Liga a 5-a.

Programul meciurilor din turul I al fazei județene a Cupei României este următorul: Viitorul Vârtop – Unirea Vela, Voința Caraula – Viitorul Dobridor, Fulgerul Maglavit – Spicul Unirea, Viitorul Ciupercenii Noi – Vânătorul Desa, Viitorul Calafat 2014 – Progresul Ciupercenii Vechi, Recolta Seaca De Camp Avântul Rast, Vulturul Catane – Viitorul Afumați, Viitorul Măceșu de Sus – Triumf Bîrca, Recolta Urzicuța – Recolta Măceșu de Jos, Progresul Cerăt – Viitorul Giurgița, Avântul Dobrești – Aktiv Padea, Știința Calopăr – Știința 2016 Craiova, Unirea Amărăștii de Jos – Victoria Călărași, Avântul Daneți – Progresul Castranova, AS Rojiște – Progresul Amărăștii de Sus, Știința Celaru – Unirea Tâmburești, Flacăra Dragotești – Energia Radomir, Viitorul Coșoveni – City Leu, Constructorul 2012 Craiova – Vointa Puțuri, Viitorul Teasc – Știința Malu Mare, Inter Secui – Betis Craiova, Fulgerul 2016 Mârșani – Torentul Secui, Jiul Breasta – Șarja Robănești, Progresul Mischii – Avântul Pielești.

Policlinica Buna Vestire Craiova

Aceste jocuri se vor disputa pe 20 august, de la ora 11:00, iar meciurile Prietenia Craiova – Fulgerul Întorsura și Viitorul Coțofenii din Dos – AS Scaești se vor disputa sâmbătă, de la ora 18. Tot sâmbătă, dar de la ora 11, sunt programate și partidele etapei cu numărul 2 din liga a 4-a Dolj, iar cel mai important joc este cel de la Cetate, unde gruparea locală Tractorul va da piept cu FC U Craiova 1948, echipă văzută de mulți favorită la câștigarea titlului județean.

Pe lângă acest meci, se vor mai juca: Metropolitan Ișalnița – Flacăra Moțăței, Progresul Segarcea – Jiul Podari, Dunărea Calafat – Progresul Băilești, Ajax Dobrotești – Victoria Plenița, Viitorul Cârcea – Știința Danubius Bechet și Recolta Ostroveni – Unirea Tricolor Dăbuleni.

Clasament

1. U Craiova 1948 1 1 0 0 4-0 3

2. Flacăra Moțăței 1 1 0 0 6-3 3

3. Danubius Bechet 1 1 0 0 5-2 3

4. Tractorul Cetate 1 1 0 0 3-2 3

5. Jiul Podari 1 1 0 0 2-1 3

6. Viitorul Cârcea 1 0 1 0 3-3 1

7. UT Dăbuleni 1 0 1 0 3-3 1

8. Progresul Segarcea 1 0 1 0 0-0 1

9. Progresul Băilești 1 0 1 0 0-0 1

10. Victoria Plenița 1 0 0 1 2-3 0

11. Metropolitan Ișalnița 1 0 0 1 1-2 0

12. Recolta Ostroveni 1 0 0 1 3-6 0

13. Ajax Dobrotești 1 0 0 1 2-5 0

14. Dunărea Calafat 1 0 0 1 0-4 0

spot_img
spot_img

Politica