miercuri, mai 1, 2024

Handbalistele au pierdut contra CSM Bucureşti

Deşi sperau la un rezultat pozitiv, fetele pregătite de Bogdan Burcea n-au putut să obţină puncte în fieful campioanelor europene din capitală. În partida disputată, ieri după-amiază, echipa feminină de handbal a SCM Craiova a fost învinsă de către CSM Bucureşti cu scorul de 33-25 (15-13), golurile formaţiei oltene fiind marcate de Zamfir (6), Băbeanu (4), Elisei (2), Ianăşi (3), Nikolic (4), Landre (3), Șelaru (2) şi Zaremba (1). În campionatul naţional femenin de handbal, va urma o pauză de două săptămâni, următorul meci al handbalistelor craiovene fiind programat pe 15 octombrie, pe teren propriu, împotriva lui CSU Danubius Galaţi. Această pauză este prilejuită de o acţiune a echipe naţionale, care va participa în perioada 6-8 octombrie la un turneu amical în Olanda, alături de Serbia şi cele două selecţionate, A şi B, ale ţării gazdă. Din echipa României va face parte şi Yulia Dumanska, jucătoare legitimată la SCM Craiova, iar Jelena Trifunovic şi Zeljka Nikolic vor fi prezente în lotul reprezentativei din Serbia.