Simona Pătruleasa se retrage din televiziune

Delia Pătru
Foto: Facebook/Simona Patruleasa Ivanof

Simona Pătruleasa și-a dat demisia de la Kanal D, iar anunțul a fost făcut în această dimineață prin intermediul unui comunicat de presă. Ea susține că dorește să se dedice unor proiecte personale și vrea să aloce mai mult timp familiei.

„Simona Pătruleasa, prezentatoare a Ştirilor Kanal D, a ales să se dedice unor proiecte personale. Suntem recunoscători pentru contribuţia sa în evoluţia staţiei, pentru dedicare şi pentru toate momentele speciale pe care le-a adus în fața publicului nostru.

Simona Pătruleasa este una dintre cele mai iubite vedete din România, un reper de profesionalism şi eleganţă pentru milioane de oameni, dar şi pentru industria media autohtonă. A intrat în echipa Kanal D în 2009 şi fost în permanenţă alături de publicul său, prin intermediul Ştirilor Kanal D. (…) Întreaga echipă Kanal D îi doreşte mult succes în noile sale inițiative şi suntem convinși că Simona Patruleasa va continua să inspire prin tot ceea ce va realiza”, se arată în comunicatul de presă transmis de Kanal D în această dimineață, citat de libertatea.ro

„Este un moment emoţionant pentru mine, o alegere pe care am făcut-o pentru a explora şi alte oportunităţi de dezvoltare şi a mă bucura şi de mai mult timp alături de familia mea”, a spus Simona Pătruleasa.

Contactată de jurnaliștii de la Click!, prezentatoarea TV a declarat: „Poate că mi-au ajuns și mie 20 de ani de televiziune, nu?! Am luat o pauză! Avem și noi copii, vreau o vacanță prelungită. În televiziune nu ai vacanțe lungi. Nu voi mai apărea la tv o perioadă. Au trecut 20 de ani. E destul!O pauză e binevenită oricând!”

Dincolo de cariera ei de ani în televiziune, Simona Pătruleasa și-a întemeiat o familie frumoasă alături de milionarul Sabin Ivanof, care e un cunoscut om de afaceri în România. Împreună au o fiică, pe Ingrid.

Distribuie acest articol