Fără meciuri europene în Bănie. FCU Craiova a cedat în meciul de baraj

FCU Craiova a pierdut barajul decisiv pentru Conference League. Echipa antrenată de Nicolo Napoli i-au dominat pe cei de la CFR Cluj, timp de 67 de minute, până când Bauza a fost eliminat. Meciul a mers în prelungiri, atunci când gazdele au reușit să deschidă scorul, iar oaspeții au rămas în 9 oameni. Huyghebaert a fost și el eliminat. Oltenii au încercat să facă scandal, să amenințe cu ieșirea de pe teren, dar fără folos. Au pierdut, scor 1-0 și rămân în afara cupelor europene.

CFR Cluj: Scuffet – Cr. Manea, Yuri, Kolinger, Camora – A. Fica, Cvek, Boateng, Krasniqi – Janga, Bîrligea. Rezerve: R. Sava – Țîru, Peteleu, Hoban, Muhar, R. Filip, Petrila, Yeboah, Maglica. Antrenor: Dan Petrescu.

FCU Craiova: Gurău – R. Negru, Duarte, Henriques, Mascarenhas – Dr. Albu, V. Achim – Baeten, Bauza, Bahassa – A. Chițu.  Rezerve: S. Mogoșanu – Huyghebaert, Piccolomo, Zanfir, Van Durmen, Asamoah, Sidibe, G. Ganea, V. Blănuță.  Antrenor: Nicolo Napoli.Stadion: CFR Dr. Constantin Rădulescu (Cluj-Napoca). Arbitru: Kovacs Istvan (Carei) / A1: Neacşu George Florin (Câmpulung Muscel), A2: Tunyogi Ferencz (Zalău) / Arbitru VAR: Popa Cătălin (Piteşti), Arbitru AVAR: Bîrdeş Romică (Piteşti).