Se anunță noapte albă la Craiova. Mititelu a bătut pe CSU

Premieră în fotbalul craiovean, FCU Craiova învinge echipa lui Mihai Rotaru

FCU Craiova a câștigat meciul disputat împotriva celor de la CSU. Elevii lui Nicolo Napoli s-au impus cu scorul de 2-0, după ce în prima repriză au fost dominați de gazde. Baeten și Ganea au fost marcatorii celor două goluri ce au adus prima victorie a lui Adrian Mititelu în fața lui Mihai Rotaru.

CSU Craiova: Lazar – Vătăjelu, Papp, Raul Silva, Mitrea, D. Benga – Al. Crețu, Căpățînă, Nistor – Rivaldinho, Baiaram. Antrenor: Mirel Rădoi.

FCU Craiova: Gurău – R. Negru, Duarte, Paramatti, Van Durmen – D. Albu, V. Achim – Baeten, Bauza, Bahassa – G. Ganea. Antrenor: Nicolo Napoli.

Stadion: Ion Oblemenco (Craiova) Arbitru: Chivulete Andrei Florin (Bucureşti) / A1: Gheorghe Sebastian Eugen (Suceava), A2: Constantinescu Andrei (Bucureşti) / Arbitru VAR: Haţegan Ovidiu (Arad), Arbitru AVAR: Marica Mihai Marius (Bistriţa).

A fost un meci disputat și în tribune. În prima repriză, suporterii ambelor echipe au făcut spectacol, dar au întrecut și măsura, în opinia arbitrului, care a decis să întrerupă jocul pentru 10 minute, din cauza materialelor pirotehnice aruncate în teren.