CSS Craiova a câștigat Campionatul Național de Juniori U17

CSS Craiova a câștigat finala Campionatului Naţional de Juniori U17. Tinerii olteni s-au impus în urma loviturilor de departajare, cu scorul de 7-6, în fața celor de la Rapid. Partida a avut loc pe stadionul „1 Mai“ din Vâlcea.

La finalul celor 90 de minute de joc, scorul a fost egal 2-2. Craiovenii au condus cu 2-0 după dubla lui Robert Oprea, dar bucureștenii au egalat în minutul 90+3.

La lovituri de departajare, Craiova s-a impus cu 5-4 și și-a adjudecat astfel trofeul la categoria U17, fiind primul titlu după o pauză de 34 de ani. Acest trofeu a mai fost câștigat de generația lui Adrian Ilie,Gabi Popescu, Gabriel Capalb, Combei, Paraschiv, Augustin Călin, Mirea Florin și ceilalți conduși de pe bancă de Mircea Miereanu.