Conecteaza-te cu noi

Sport

EURO 2020. Programul meciurilor

Publicat

pe

Meciurile din grupe

Vineri 11 iunie
Turcia – Italia (22:00, Roma, Grupa A)

Sâmbătă 12 iunie
Ţara Galilor – Elveţia (16:00, Baku, Grupa A)
Danemarca – Finlanda (19:00, Copenhaga, Grupa B)
Belgia – Rusia (22:00, St Petersburg, Grupa B)

Duminică 13 iunie
Anglia – Croaţia (16:00, Londra, Grupa D)
Austria – Macedonia de Nord (19:00, Bucureşti, Grupa C)
Olanda – Ucraina (22:00, Amsterdam, Grupa C)

Luni 14 iunie
Scoţia – Cehia (16:00, Glasgow, Grupa D)
Polonia – Slovacia (19:00, St. Petersburg, Grupa E)
Spania – Suedia (22:00, Sevilla, Grupa E)

Marţi 15 iunie
Ungaria – Portugalia (19:00, Budapesta, Grupa F)
Franţa – Germania (22:00, Munchen, Grupa F)

Miercuri 16 iunie
Finlanda – Rusia (16:00, St Petersburg, Grupa B)
Turcia – Ţara Galilor (19:00, Baku,Grupa A)
Italia – Elveţia (22:00, Roma, Grupa A)

Joi 17 iunie
Ucraina – Macedonia de Nord (16:00, Bucureşti, Grupa C)
Danemarca – Belgia (19:00, Copenhaga, Grupa B)
Olanda – Austria (22:00, Amsterdam, Grupa C)

Vineri 18 iunie
Suedia – Slovacia (16:00, St Petersburg, Grupa E)
Croaţia – Cehia (19:00, Glasgow, Grupa D)
Anglia – Scoţia (22:00, Londra, Grupa D)

Sâmbătă 19 mai
Ungaria – Franţa (16:00, Budapesta, Grupa F)
Portugalia – Germania (19:00, Munchen, Grupa F)
Spania – Polonia (22:00, Sevilla, Grupa E)

Duminică 20 iunie
Italia – Ţara Galilor (19:00, Roma, Grupa A)
Elveţia – Turcia (19:00, Baku, Grupa A)

Luni 21 iunie
Macedonia de Nord – Olanda (19:00, Amsterdam, Grupa C)
Ucraina – Austria (19:00, Bucureşti, Grupa C)
Rusia – Danemarca (22:00, Copenhaga, Grupa B)
Finlanda – Belgia (22:00, St. Petersburg, Grupa B)

Marţi 22 iunie
Cehia – Anglia (22:00, Londra, Grupa D)
Croaţia – Scoţia (22:00, Glasgow, Grupa D)

Miercuri 23 iunie
Slovacia – Spania (19:00, Sevilla, Grupa E)
Suedia – Polonia (19:00, St Petersburg, Grupa E)
Germania – Ungaria (22:00, Munchen, Grupa F)
Portugalia – Franţa (22:00, Budapesta, Grupa F)

Optimi de finală:

Sâmbătă 26 iunie

1: 2A – 2B (19:00, Amsterdam)
2: 1A – 2C (21:00, Londra)
Duminică 27 iunie
3: 1C – 3D/E/F (19:00, Budapesta)
4: 1B – 3A/D/E/F (22:00, Sevilla)
Luni 28 iunie
5: 2D – 2E (19:00, Copenhaga)
6: 1F – 3A/B/C (22:00, Bucureşti)
Marţi 29 iunie
7: 1D – 2F (19:00, Londra)
8: 1E – 3A/B/C/D (22:00, Glasgow)

Sferturi de finală
Vineri 2 iulie
sfert 1: câştigătoarea optimii de finală 6 – câştigătoarea optimii de finală 5 (19:00, St Petersburg)
sfert 2: câştigătoarea optimii de finală 4 – câştigătoarea optimii de finală 2 (22:00, Munchen)
Sâmbătă 3 iulie
sfert 3: câştigătoarea optimii de finală 3 – câştigătoarea optimii de finală 1 (19:00, Baku)
sfert 4: câştigătoarea optimii de finală 8 – câştigătoarea optimii de finală 7 (22:00, Roma)

Semifinale
Marţi 6 iulie
semifinala 1: câştigătoarea sfertului 2 – câştigătoarea sfertului 1 (22:00, Londra)
Miercuri 7 iulie
semifinala 2: câştigătoarea sfertului 4 – câştigătoarea sfertului 3 (22:00, Londra)

Finala
Duminică 11 iulie
câştigătoarea semifinalei 1 – câştigătoarea semifinalei 2 (22:00, Londra)

Continue Reading
Faceți clic pentru a comenta

LASĂ UN RĂSPUNS

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

© 2021. Toate drepturile rezervate.