Valentin Mihăilă, debut în Serie A!

Fostul echipier al CSU Craiova a bifat primele minute în tricoul celor de la AC Parma

Valentin Mihăilă a fost introdus pe teren în minutul 75 al meciului Parma – Torino, scor 0-3, în locul francezului Karamoh. Astfel, fostul atacant al CSU a debutat în Serie A la mai bine de 4 luni distanță de la transferul care l-a îmbogățit pe Rotaru cu peste 8 milioane de euro. Mihăilă a fost indisponibil din cauza unei pubalgii.
Revenind la meciul de pe Ennio Tardini, Torino a condus pe terenul Parmei încă din minutul 8. Când a intrat Mihăilă, scorul era 1-0 pentru torinezi, iar românul nu a reușit să aducă un plus echipei sale, care a mai încasat două goluri, iar partida s-a încheiat cu scorul de 3-0 în favoarea oaspeților.