Jandarm vâlcean, pe podium la ,,Buridava Winter Run”

Plutonierul major Rădulescu Nicolae și plutonierul adjutant Pleșa Alin, din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Vâlcea, au ales să-și petreacă sfărșitul de săptămână la Crosul de alergare și orientare turistică ,,Buridava Winter Run”, organizat în localitățile Vlădești și Ocnele Mari pentru promovarea sportului în natură și a obiectivelor turistice din județ.

Cei doi jandarmi participă frecvent la astfel de manifestări sportive, reușind să obțină și locuri fruntașe. Astfel, la ediția de săptămâna trecută, Nicolae a obținut locul al II-lea pentru traseul de 5 km în interiorul Salinei Ocnele Mari, iar Alin a obținut locul al IV-lea la categoria 35-49 ani, traseu de 5 km montan, cu plecare din Ocnele Mari și sosire în localitatea Vlădești.

Jandarmeria Vâlcea a fost premiată în mod simbolic cu un bulgăre de sare pentru sprijinul acordat pe parcursul celor două zile de concurs.