Handbaliștii craioveni s-au încurcat la Târgu Jiu

Echipa de handbal masculin, Universitatea Craiova, a terminat la egalitate partida disputată pe terenul celor de la UCB Tg. Jiu, scor 35-35. Meciul a contat pentru etapa a 10-a din Divizia A – Seria C.

Oltenii au avut un avans considerabil la pauză. Formația din Bănie conducea cu scorul de 20-14, dar în repriza secundă, lucrurile s-au schimbat. Elevii lui Cătălin Popescu nu au mai avut aceeași consistență în joc, chiar dacă au dominat întreaga partidă. Gorjenii au restabilit egalitatea pe final, iar Craiova a pierdut puncte importante la Târgu Jiu.

Universitatea Craiova: Gheorghiță, Lupitu, Gheorghe – Iovănescu 12, A. Păun 7, Ianăși 7, Luntraru 6, Zaritchi 2, Mănescu 1, M. Păun, Gușatu, Rușeanu.

Pentru craioveni urmează meciul din Cupa României, acolo unde vor da piept în optimile competiției cu cei de la Unirea Sânnicolau Mare.