miercuri, aprilie 24, 2024

Echipa Severinului, învinsă și de Strehaia

CS Strehaia s-a impus cu 3-1 în deplasarea de la AS Turnu Severin și s-a apropiat la 2 puncte de primele două clasate

Pe Stadionul Termo, echipa din Strehaia, pregătită de Mircea Danciu, a condus cu 1-0 la pauză, după reușita lui Andrei Mătușoiu, din minutul 11. Severinenii au egalat, în minutul 61, prin Daniel Mișea, din penalty, dar „dubla” lui Costel Pontu (71, 85), care a trecut, de fiecare dată, lejer de flancul drept al apărării gazdelor, a stabilit scorul final. S-a terminat
3-1 pentru CS Strehaia, care s-a apropiat la 2 puncte de Pandurii Cerneți și Viitorul Șimian.
Primele 2 clasate din Liga a IV-a Mehedinți au rămas neînvinse, după ce au remizat în derby-ul rundei a 8-a, scor 0-0, pe terenul din Cerneți.