Înfrângeri pe bandă pentru baschetbaliștii Craiovei

Echipa de baschet masculin a pierdut încă un meci amical, disputat la București. Băieții de la SCM U Craiova au cedat în fața celor de la BC Academic Plovdiv, scor 80-73.

Într-o altă partidă pe care elevii lui Todorov au disputat-o în Capitală, oltenii au pierdut la limită contra celor de la BCMU FC Argeș, cu scorul de 76-75, pe sferturi (21-20, 16-15, 24-6, 15-34).

Craiovenii au mai fost înfrânți de BC Beroe, scor 78-69, pe sferturi (15-20, 24-13, 18-16, 21-20), dar și de Rilski, atunci când Aco Todorov și-a scos elevii de pe teren, în momentul în care oltenii erau conduși cu scorul de 86-78.

Craiovenilor nu le priesc meciurile amicale!

Înainte de acest turneu amical, SCM U Craiova a mai disputat alte partide de verificare, pe tărâm bulgar, dar și la București. Atunci, craiovenii au pierdut în două rânduri contra celor de la Levski Sofia, au cedat contra celor de la Sibiu, dar au reușit și două victorii, cu Dinamo și cu naționala României.