Cinci goluri „craiovene”, niciunul pentru CSU!

Oltenii și-au vândut gurile de foc din sezonul trecut, iar acest fapt se remarcă în dreptul golurilor marcate în primele trei meciuri oficiale din stagiunea 2018-2019: zero! Zero goluri în 270 de minute. În schimb, până și fundașii care au trecut pe la CSU au marcat în acest weekend.

Noi am identificat 5 reușite ale jucătorilor care au îmbrăcat tricoul alb-albastru în campionatele precedente. Astfel, victoria cu 2-0 a lui FC Botoșani cu Hermannstadt a fost semnată de Dumitraș, fostul fundaș al oltenilor, și Mihai Roman, atacantul trimis sub formă de împrumut pentru că Bănia se subînțelege că ar avea atacanți mai buni.

Un alt fundaș care a îmbrăcat tricoul alb-albastru în dungi, Cosmin Frăsinescu, a punctat în runda din weekend. În 1-1 dintre Iași și Astra.

Ivan a redevenit mașina de goluri în tricoul celor de la Rapid Viena, în vreme ce Băluță a avut nevoie de câteva minute pentru a-și trece în cont prima reușită în tricoul Slaviei Praga.