Conecteaza-te cu noi

Sport

REZULTATE ȘI PROGRAM CUPA MONDIALĂ – RUSIA

Publicat

pe

Grupa A

 

4 iunie, ora 18:00 – Rusia – Arabia Saudită 5-0 (Gazinskiy 12, Cheryshev 43, 90+1, Dzyuba 71, Golovin 90+5)

15 iunie, ora 15:00 – Egipt – Uruguay 0-1 (Gimenez 89)

19 iunie, ora 21:00 – Rusia – Egipt (Sankt Petersburg)

20 iunie, ora 18:00 – Uruguay – Arabia Saudită (Rostov-pe-Don)

25 iunie, ora 17:00 – Uruguay – Rusia (Samara)

25 iunie, ora 17:00 – Arabia Saudită – Egipt (Volgograd)

 

Clasament

  1. Rusia 1 1        0        0        5:0     3
  2. Uruguay 1 1 0        0        1:0     3
  3. Egipt 1 0        0        1        0:1     0
  4. Arabia Saudită 1 0 0        1        0:5     0

 

Grupa B

15 iunie, ora 18:00 – Maroc – Iran 0-1 (Bouhaddouz aut. 90+4)

15 iunie, ora 21:00 – Portugalia – Spania  3-3 (C. Ronaldo pen. 4, 44, 88 / Diego Costa 24, 55, Nacho 58)

20 iunie, ora 15:00 – Portugalia – Maroc (Moscova, Lujniki)

20 iunie, ora 21:00 – Iran – Spania (Kazan)

25 iunie, ora 20:00 – Spania – Maroc (Kalinigrad)

25 iunie, ora 20:00 – Iran – Portugalia (Saransk)

Clasament

  1. Iran 1 1        0        0        1:0     3
  2. Portugalia 1 0        1        0        3:3     1
  3. Spania 1 0        1        0        3:3     1
  4. Maroc 1 0        0        1        0:1     0

 

Grupa C

16 iunie, ora 13:00 – Franţa – Australia 2-1 (Griezmann 58-pen., Pogba 81 / Jedinak 61-pen.)

16 iunie, ora 17:00 – Peru – Danemarca 0-1 (Poulsen 59)

21 iunie, ora 15:00 – Franţa – Peru (Ekaterinburg)

21 iunie, ora 18:00 – Danemarca – Australia (Samara)

26 iunie, ora 17:00 – Danemarca – Franţa (Moscova, Lujniki)

26 iunie, ora 17:00 – Australia – Peru (Soci)

Clasament

  1. Franţa 1 1        0        0        2:1     3
  2. Danemarca 1 1        0        0        1:0     3
  3. Australia 1 0 0        1        1:2     0
  4. Peru 1 0        0        1        0:1     0

 

Grupa D

 

16 iunie, ora 16:00 – Argentina – Islanda 1-1 (Aguero 19 / Finnbogason 24)

16 iunie, ora 22:00 – Croaţia – Nigeria 2-0 (Etebo a.g. 32, Modric 71)

21 iunie, ora 21:00 – Argentina – Croaţia (Novgorod)

22 iunie, ora 18:00 – Nigeria – Islanda (Volgograd)

26 iunie, ora 21:00 – Islanda – Croaţia (Rostov)

26 iunie, ora 21:00 – Nigeria – Argentina (Sankt Petersburg)

 

Clasament

  1. Croaţia 1 1        0        0        2:0     3
  2. Islanda 1 0        1        0        1:1     1
  3. Argentina 1 0        1        0        1:1     1
  4. Nigeria 1 0        0        1        0:2     0

 

Grupa E

 

17 iunie, Costa Rica – Serbia 0-1 (Aleksandar Kolarov 56)

17 iunie, s-a încheiat după terminarea ediției – Brazilia – Elveţia (Rostov)

22 iunie, ora 15:00 – Brazilia – Costa Rica (Sankt Petersburg)

22 iunie, ora 21:00 – Serbia – Elveţia (Kalinigrad)

27 iunie, ora 21:00 – Serbia – Brazilia (Moscova, Spartak)

27 iunie, ora 21:00 – Elveţia – Costa Rica (Novgorod)

 

Grupa F

 

17 iunie, s-a încheiat după terminarea ediției – Germania – Mexic (Moscova, Lujniki)

18 iunie, ora 15:00 – Suedia – Coreea de Sud (Novgorod)

23 iunie, ora 18:00 – Germania – Suedia (Soci)

23 iunie, ora 21:00 – Coreea de Sud – Mexic (Rostov)

27 iunie, ora 17:00 – Mexic – Suedia (Ekaterinburg)

27 iunie, ora 17:00 – Coreea de Sud – Germania (Kazan)

 

Grupa G

 

18 iunie, ora 18:00 – Belgia – Panama (Soci)

18 iunie, ora 21:00 – Tunisia – Anglia (Volgograd)

23 iunie, ora 15:00 – Belgia – Tunisia (Moscova, Spartak)

24 iunie, ora 15:00 – Anglia – Panama (Novgorod)

28 iunie, ora 21:00 – Anglia – Belgia (Kalinigrad)

28 iunie, ora 21:00 – Panama – Tunisia (Saransk)

 

Grupa H

 

19 iunie, ora 15:00 – Polonia – Senegal (Moscova, Spartak)

19 iunie, ora 18:00 – Columbia – Japonia (Saransk)

24 iunie, ora 18:00 – Japonia – Senegal (Ekaterinburg)

24 iunie, ora 21:00 – Polonia – Columbia (Kazan)

28 iunie, ora 17:00 – Senegal – Columbia (Volgograd)

28 iunie, ora 17:00 – Japonia – Polonia (Samara)

Continue Reading