sâmbătă, aprilie 20, 2024

Elevii lui Hadar rămân fără victorie în play-off

A venit și a doua înfrângere pe terenul lui CSU Sibiu în cadrul sferturilor de finală ale Ligii Naționale de baschet masculin. Baschetbaliștii pregătiți de Rami Hadar au pierdut în a doua confruntare cu sibienii cu scorul de 82-75. După un prim sfert încheiat la egalitate, 24-24, gazdele și-au creat un avantaj considerabil în al doilea parțial, câștigând cu 22-12. Craiovenii au reușit să se impună în următoarele două sferturi, cu 18-16 și 21-20, dar prea puțin pentru a întrece gruparea din Sibiu. Astfel, CSU Sibiu conduce cu 2-0 la scorul general, iar următoarea partidă dintre cele două va avea loc mâine, la Craiova, de la ora 18.00. Încă o victorie a sibienilor în partida de mâine va însemna calificarea acestora în semifinale și eliminarea echipei craiovene. Dacă SCM Craiova se va impune însă, se va mai disputa și al patrulea joc, tot în Bănie. Pentru formația olteană au evoluat în a doua confrutnare cu Sibiul următorii: Orbeanu (3), Siriscevic (18), Samuels (10), Vîrnă, Aleksandrov (21), Ionescu (2), Corneanu, Mikulic, Reed (15), Paasoja (6).