Victorioase după pauză

Aflate în fruntea clasamentului, Știința Broșteni și Inter Crăguiești s-au impus cu 3-2, după ce au fost conduse la pauză.
Etapa a XV-a a adus victorii cu emoții pentru favoritele la câștigarea Ligii a V-a Mehedinți. Ambele pretendente la primul 1 loc și-au adjudecat punctele puse în joc, după ce au fost conduse cu 2-0. La Gârla Mare, liderul Știința Broșteni s-a impus tocmai în prelungiri. După ce   Daniel Amza (15) și Alexandru Dumitru (25) au marcat pentru gazde, ocupanta primului loc a întors rezultatul prin Sebastian Cojocaru (40), Marius Știrbu (55) și Cosmin Nueleanu (90). După un scenariu similar s-a desfășurat și jocul de la Crăguiești, dintre Inter din localitate si Voința Oprișor. Oaspeții au condus la pauză cu 2-0, prin dubla lui Ionuț Dinișoara (25, 44), dar Gabriel Iosu (57, 77) și Ionuț Brăbete (71) au înscris pentru gazdele în repriza secundă și au păstras Inter Crăguiești la 3 puncte sub lider. Pe ultima treaptă a podiumului a rămas Dunărea Hinova, care a dispus cu 3-1 de AS Corlățel, prin golurile izbutite de Iulian Stăiculescu (26), Cristian Crețu (64) și Petrică Gheorghiță (88), respectiv Elvis Ivașcu (82).